Sprzęt wędkarski, który używam- opinie

Sprzęt wędkarski, który używam- opinie

Kilka subiektywnych ocen na temat sprzętu wędkarskiego, który używam. Może okażą się pomocne. :)

Kołowrotki: BBLC- Big Baitrunner Long cast

Kołowrotki Shimano BBLC to ogólnie znane i cenione kołowrotki, ja używam ich od 2012 roku. W tym czasie stosowałem je zarówno do łowienia z rzutu jak i z wywózki. Zaletą jest duża szpula mieszcząca sporo żyłki zarówno cieńszej średnicy jak i grubszych. Standardowa grubość linki, jaką używam to 0,35 mm, a tej mieści się około 500 metrów. Wystarczy. Szybkość, praca rotora, pojemność szpuli wszystko na +. Jedynym ewentualnym minusem może być spora waga, ale mnie to akurat nie przeszkadza.

Ocena: 5

Wędki Shimano Beastmaster 13 ft 3 lbs

Uwielbiam te kije. Kupiłem je w 2007 roku kiedy kończyła się sprzedaż 1 wersji Beastmasterów i wchodziły dwójki (kolor czerwony/ wiśniowy). Fajne twarde, ale nie pałowate kije. Można naprawdę daleko posłać zestaw i nie bać się o pracę wędki podczas holu. Wędki stanowią dobre połączenia kija rzutowego z wędką dającą frajdę podczas holu. Kilka razy używałem go łowiąc w zaczepach, kiedy musiałem płynąć za rybą i wówczas jest to wędka za długa i trochę za twarda. Owszem daje większą kontrolę nad rybą, ale na krótkim odcinku żyłki może być za sztywna i ciężko się manewruje.

Ocena: 5

Wędki Sonik SK 3 Carp Rod 12 ft 2,75 lbs

Kije do lżejszego łowienia, używam podczas wędkowania na bliższych wywózkach oraz w zaczepach, gdzie hol z pontonu jest koniecznością. Bardzo lubię w nich pracę. Nie jest to kij do rzucania, chyba że na 60-70 metrów. Za to świetnie sprawdza się podczas holu, pracując po rękojeść.

Ocena: 5

Namiot Fox Euro Easy Dome

Namiot klasyk. Używam go od 2008 roku i jestem w 100% zadowolony. Coś co w nim uwielbiam to szybkozłączki. Namiot można postawić w jakieś 30 sekund i w tyle samo go złożyć. Dodatkowo wpinana sypialnia, którą w każdej chwili można założyć. Wysokie obszycia podłogi + moskitiera chroni nas przed nieproszonymi gośćmi. Kiedy założona jest „sypialnia” to namiot jest wygodną jedynką, kiedy go wypinamy spokojnie można używać go we dwie osoby. Po 7 latach użytkowania zarówno w lecie jak i w zimie. Jedyne uszkodzenia jakie mam to 2 przepalone szyby. Jednak 1 załatwiłem samemu w wyjątkowo upalny dzień. Drugie pojawiło się samo.

Ocena: 5

Statyw Spro Tri Pod Strat 4

Przerobiłem już kilka tri podów, ale ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Mam go czwarty sezon i jest naprawdę dobry. Raz w roku rozkręcam całość, co jest dziecinnie proste i czyszczę rurki, smaruję miejsca ruchome i znowu nad wodę. Jako główną zaletę poda można wskazać możliwość rozłożenia nóg praktycznie od poziomu gruntu do pionu. Całość jest zapakowana w przyzwoitej jakości pokrowiec z wyznaczonym miejscem na poszczególne elementy. Jedyna wadą, jest łatwość porysowania. Niestety jest to częsty problem przy czarnych podstawkach. Wystarczy raz nie wytrzeć nóg przed złożeniem i rysy gotowe. Przez półtorej roku kolor statywu był idealny, bo za każdym razem wycierałem go ręcznikiem. Wystarczył jeden wyjazd i pakowanie się w deszczu żeby piasek przerysował nogi tri poda, ale cóż trzeba żyć dalej. Jak dla mnie w tej klasie cenowej super propozycja.
Ocena: 5

Swinger Fox Euro Illuminated

Tutaj nie ma co opisywać. Wymyślili, zaprojektowali, stworzyli, jest idealne.

Ocena: 5

Łódka mały Carponizer 2,4 ghz

Jest to mniejszy model Carponizera, czyli przekładając na obecną ofertę firmy: Vega Boat mini. Fajna zwinna i dość szybka łódka. Jej jedyną wadą jest spory pobór energii. Na jednym akumulatorze 12v 7 ah przepływam około 7-8 wywózek po 100 metrów w jedną stronę, czyli około 1400-1600 metrów na mniejszych wodach lub przy zerowej fali. Na większych zbiornikach np. Elektrownia Rybnik wywożąc na około 250-280 metrów w jedną stronę wykonuję 3 kursy i czwartego już nie wysyłam. Zasięg wg producenta to do 1000 metrów. Ja sprawdziłem go na około 400 metrach. Dalej po prostu nie pływam. Łódkę polecam przede wszystkim na mniejsze wody. Wywózka na kilkusethektarowych zbiornikach (Rybnik) jest problemowa, ponieważ po pewnym czasie słabo ją widać i zaczyna się nerwówka.

Ocena: 4,5

Łóżko TB Enforcer EXL 8 nóg

Używam tego łóżka od trzech sezonów i nie mogę specjalnie narzekać. Choć gumy mogłyby być lepsze (z czasem materac zaczyna się zapadać). Jest zarazem stabilne i lekkie (11 kg). Kiedy szukałem łóżka, przede wszystkim zwracałem uwagę na ilość nóg. Zależało mi, żeby było ich 8. Wcześniej używałem krzesła z podnóżkiem. Takie rozwiązanie choć tańsze jest niewygodne. Rurka wbija się w plecy i do tego, gdy źle siądziemy to łatwo jest wygiąć stelaż. Przy łóżku z ośmioma nogami nie ma tego problemu, bo zasadniczo w każdym miejscu jest podpora i łóżko się nie chwieje. Maksymalne obciążenie jakie podaje producent to 220 kg. Siedząc na nim w kilka osób nie ma problemu żeby się wyginało, grunt to tylko dobrze rozłożyć nogi. W zasadzie są jeszcze dwie rzeczy, które nie pasują mi w tym łóżku. Jedno to wysokość nóg, łóżko jest dość niskie. Natomiast druga sprawa to regulacja oparcia. Częsty patent stosowany u wielu firm. Łóżko składa się z trzech części i ta znajdująca się pod głową zaczyna się już w okolicach lędźwi. Kiedy podnosimy oparcie podnosimy połowę siebie zamiast tylko głowę- poduszkę.

Ocena: 4

Sygnalizatory Fox MR+

Sygnały mam od połowy sezonu 2014, więc na razie nie będę ich jeszcze oceniał. W każdym razie mają już za sobą i upał, i mróz podczas sylwestrowego wypadu.
Ocena: za jakiś czas

 

Pozdrawiam

Kuba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide