Wystawa Spektakl natury

Wystawa fotograficzna w Eureka Pub (Katowice).

Zachody słońca

6 lutego w katowickiej Eurece odbędzie się wernisaż mojej wystawy. Bohaterami mojej prezentacji będą krajobrazy, a wśród nich: wschody i zachody słońca, lasy, łąki i jeziora. 

Poniżej tekst zapowiadający imprezę:

Długo zastanawiałem się nad odpowiednią nazwą dla tej wystawy, każda po chwili wydawała się zbyt oczywista, banalna. Pewnego wieczoru czytałem w sieci o jakimś spektaklu i uznałem to za dobry trop. Prace, które chcę dzisiaj Państwu zaprezentować są efektem kilku fotograficznych plenerów, czasem bardzo bliskich (po drugiej stronie ulicy), a czasem wyjazdów na „drugi koniec Polski”. Fotografie wykonywałem w różnych regionach, o różnych porach roku i dnia, jednak to co je łączy to obszar, na którym powstały. Wszystkie prace wykonałem w kraju między Bugiem a Odrą. 

Dlaczego spektakl?

Moja przygoda z fotografią zaczęła się od zdjęć przyrodniczych. Liczne wschody i zachody słońca oraz piękno otaczającego świata zainspirowały mnie do chwycenia za aparat. Uwielbiam ten moment kiedy niebo zmienia kolory, aby po kilku minutach zgasnąć lub wrócić do pierwotnej formy. 

Obecnie pomimo realizacji różnych tematów począwszy od sportu na koncertach kończąc, to właśnie fotografowanie natury sprawia mi najwięcej przyjemności. Do tej pory prezentowałem moje prace na dwóch wystawach indywidualnych, na których przedstawiałem przyrodę w ujęciu makro oraz dwa towarzyszące człowiekowi żywioły- ogień i wodę. Widoczne na ścianach prace powstały w latach 2008-2014, a wykonałem je w województwach: małopolskim, lubuskim, podkarpackim, pomorskim oraz przede wszystkim śląskim. 

Spektakl jest czymś co powinno skłaniać do refleksji lub nastrajać pozytywnie. Ja stawiam na tą drugą opcję. Dlatego dzisiaj chciałbym zabrać Państwa w mój świat, w którym to przyroda jest najlepszą i najpiękniejszą sceną, a my musimy jedynie przenieść się na jej deski.

Zapraszam

Kuba

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide